استراتژی محتوا در آینده

استراتژی محتوا در آینده

استراتژی محتوا در سالهای اخیر تغییرات بسیار بزرگی داشته است. برخی از این تغییرات به سرعت رشد فضای مناسب برای جستجو نسبت داده می شود. با این تغییرات بزرگ در امکان جستجو، افراد به یابندگان محتوا تبدیل شده اند. اکنون با الگوریتم های پیچیده تری برای جستجو، استفاده افراد از موتورهای جستجو با تغییرات زیادی همراه شده است. در نتیجه در مسیرهای جدیدی که بازاریابان برای تولید محتوا در پیش می گیرند، تنها تعداد کمی فاکتور عامل کمک کننده است.
 
بر طبق آنچه گفته شد، بازاریابان زیادی هنوز نقطه دردهای مشابهی را تجربه می کنند که 5 سال پیش برای بازاریابان محتوا امری عادی بود:
من دارم تقلا می کنم که مقدار نرخ ورود مشتریانم (ROI) به محتوای تولیدی را اندازه گیری کنم.
ما محتوای عالی ای تولید می کنیم، با اینحال به نظر نمی رسد که برای کلمات کلیدی هدفمان دارای رنک بالایی در گوگل باشیم.
 بسیار خب، من تحقیقات کلمات کلیدی ام را کامل کرده ام. بعد چه؟

در پاسخ به مشکلات فوق، بازاریابان تلاش می کنند تا هر چه بیشتر محتوا تولید کنند. متاسفانه تولید حجم زیادی محتوا با همان روش قبلی، تغییری در موفقیت از این راه ایجاد نخواهد کرد.
یکی از پاسخ ها برای موفقیت در آینده، توجه بیشتر به سئو است. SEO در حال پیشرفت و تغییر است. بازاریابان نیاز دارند همراه آن تغییر کنند. خوشبختانه راههایی برای غلبه بر این موانع وجود دارد. تغییرات عمده ای در مسیر آینده در حال شکل گیری است که برای موفقیت استراتژی محتوا در آینده لازمست موارد زیر را مطالعه کنیم:

  • موتورهای جستجوی در حال تغییر
  • جستجوگران در حال تغییر
  • بررسی استراتژی محتوا در سال 2017 و فراتر
  • خوشه های موضوعی چیستند؟
  • فرآیند شکل گیری خوشه های موضوعی
  • چگونگی اندازه گیری موفقیت

مطلب نهایی اینکه موتورهای جستجو دنبال محتوای شما نمی گردند، این افراد هستند که سرچ را انجام می دهند. آنچه مشخص است اینست که شما محتوایی را تولید می کنید که نیاز مخاطبین شماست بر خلاف محتوایی که به طور ویژه برای موتورهای جستجو طراحی می شود. فراموش نکنید که موتورهای جستجو بسیار باهوشند. در بسیاری از موارد حتی آنها به این نیاز ندارند که یک کلمه کلیدی ویژه را همواره ذکر کنید تا بفهمند محتوای تولیدی به موضوع خاصی مرتبط است.
جابجا کردن تمرکز روی تولید محتوا بر پایه کلمات کلیدی و حرکت به سمت موضوعات خاص کسب و کار خود به شما کمک می کند تا محتوای بهتری تولید کنید، در نتایج جستجو بهتر دیده شوید و تجربه مثبت بهتری برای مخاطبین خود ایجاد کنید.

منابع:
 www.blog.hubspot.com

تاریخ انتشار: 23:48 - 1399/01/19